STIHL

Yeni STIHL HSA 25 Akülü Çit Kesme ve Düzeltme Makinesi

Hafif, manevra kabiliyeti yüksek, dayanıklı:

Küçük yapraklı süs ağaçların ve çalılıkların, daha küçük çitlerin şekillendirilmesinden çiçek yataklarındaki yada yol kenarında ki çimenlerin kesilmesine kadar yeni STIHL HSA 25 hobi bahçıvanları için işleri kolaylaştırıyor; İşin detayını üstleniyor. Akülü çalışma ve düşük ağırlık kullanım kolaylığı ile birleştiğinde son derece yüksek bir manevra kabiliyeti sunuyor. Aynı zamanda uzun süreli çalışmak da mümkün; Pil 110 dakikaya kadar çalışmaya devam ediyor. Standart ekipman olarak hem çit kesme bıçağı hemde çim kesme bıçağı veriliyor. Nerede kullanılırsa kullanılsın keskin bıçaklarıyla STIHL HSA 25 düzgün sonuçlar üretecektir.

Ürün yelpazemize, hafif ve güçlü STIHL HSA 25 akülü çit kesme makası/makinesini ekliyoruz. STIHL HSA 25’in kullanımı kolaydır. Artık kusursuz şekil verme, küçük yapraklı süs bitkileri, çalılıklar ve küçük çitlerin budanması ve  korunması işleri için elinizden hiç düşürmeyeceğiniz bir yardımcınız var.  Çapı 8 mm’ye kadar olan dalları kesebilir, makine ile birlikte verilen çim biçme makası sayesinde çiçek yatakları veya kaldırım taşlarının etrafındaki çim kenarlarını düzeltebilirsiniz. Bıçakları değiştirmek sadece bir düğmeye dokunmak ile mümkün. Hiçbir avadanlığa ihtiyaç duymayacaksınız. Her ili bıçakta elmaslı, çok keskin bıçak ağzına sahiptir. Lükstrüm bıçağında, kesiciler karşılıklı olarak çalılşır ve titreşimler minimaldir. Bu, makineyi kontrol etmeyi kolaylaştırır ve bahçenizde istediğiniz köşede istediğiniz şekli verebilme kabiliyetini yakalarsınız.

Bu kompakt makinedeki kauçuk tutma yeri, iyi kavrama sağlar. Ergonomik şekli ile elinize rahat ve güvenli bir şekilde oturur. 110 dakika kadar bir çalışma süresi olan güçlü pil, hareket özgürlüğü sağlar. Uzun sürelerle kullanışlı: STIHL HSA 25, değiştirilebilir bir pille (aksesuar) istediğiniz zaman değiştirilebilir.

Makine ile birlikte duvara montaja uygun, bıçak  ve aksesuarları depolamak ve nakliye esnasında korumak için tasarlanmış kullanışlı bir tekstil çantası da bulunur.

 

Özellikler

Akülü Çit Kesme Ve Düzeltme Makinesi
STIHL HSA 25
Akü teknolojisi: Lithium ion
Ağırlık:* 0.6 kg
Vuruş sayısı: 2,000 /dakika
Çit kesme bıçağı uzunluğu: 17 cm
Diş aralığı: 19 mm
Çim kesme bıçağı uzunluğu: 11 cm
Ses basınç seviyesi:** 70 dB(A)
Ses gücü seviyesi:** 80 dB(A)
Titreşim:*** 1.2 m/s²
Şarj süresi 80% / 100% 140/180 dakika
Çallışma süresi: 110 dakikaya kadar
Paket içeriği: Motor unitesi, çit bıçağı , çim bıçağı, pil, şarj aleti, taşıma çantası
Liste satış fiyatı(KDV dahil): EUR 149.00
Available from STIHL dealers now

* Bıçak dahil,pil hariç ** K-factor according to Directive 2006/42/EC = 2.5 dB(A);

*** K-Factor according to Directive 2006/42/EC = 2 m/s²;

STIHL HSA 25

 

Akülü ve yüksek dayanıma sahip: Yeni STIHL HSA 25 hobi kullanıcılarının bahçelerine şekil vermelerine yardımcı olur. Çalı/çit kesici (alt) ve çim kesici (üst) bıçaklar aletsiz, bir düğmeye dokunarak makineye takılabilir..

 

STIHL

 

 

Güçlü STIHL HSA 25, düzgün bir şekilde kesilmiş çit bitkileri için elmaslı bıçaklara sahiptir.

 

 

 

STIHL

 

 

STIHL HSA 25  için bıçaklar ve şarj cihazı, duvara monte edilebilen kullanışlı tekstil tçantasında güvenli bir şekilde saklanır.

Devamını oku
header

STIHL TIMBERSPORTS® Champions Thropy 2017 Hamburg’da Avustralyalı sporcu Brad De Losa, dünyanın en zor kütük kesme yarışmasını kazandı

20 Mayıs 2017 Hamburg’ta düzenlenen  STIHL TIMBERSPORTS® Champions Thropy 2017’yi, Avustralyalı Brad De Losa kazandı. 2014 ve 2015 yıllarında kupayı kazandıktan sonra, Şampiyonlar Şampiyonu Yüzüğünü tekrar kazandı. De Losa, birbirlerine karşı mücadele eden dünyadaki en iyi sekiz kütük kesen sporcu arasında zirveye oturdu. Kanadalı Stirling Hart ise, De Losa’ya karşı heyecanlı bir final sonunda ikinciliği aldı. Çek Cumhuriyeti’nden Martin Komárek üçüncü sırada, Avrupa’nın en iyi sporcusu oldu. Sıralamada bu sporcuların ardından Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre, Almanya ve Fransa’dan gelen birinci sınıf atletler yer aldı.

Hamburg Cruise Center Altona’daki iştahlı bir kalabalığın önünde, STIHL TIMBERSPORTS® Champions Thropy 2017’de birinci sırayı alan Avustralyalı 39 yaşındaki Brad De Losa’ydı. Bir dizi elemenin ardından ve yoğun geçen düellolardan sonra, Avustralyalı finalde Kanadalı Stirling Hart’la yarıştı. 1:02.23 saniyelik şimşek hızıyla, dört kütük blok boyunca şampiyonluk yolunu açıp rakibinin önünde 0,48 saniye ile tamamladı. Üçüncülükle tamamlayan Çek Cumhuriyeti’nden Martin Komárek, güç ve dayanıklılık gösterisinde ki en iyi Avrupalı atlet olduğunu gösterdi.

Dünya standartlarında kütük kesme sporu
Aksiyon dolu akşamın heyecanlı sonucundan sonra “Şampiyonlar Şampiyonu’nu olmak benim için büyük bir onur, bu rekabet inanılmaz derecede zor. Müsabakadan önce çok çalıştım, bu kadar zorlu bir sporda başarılı olmak harika bir his. Rakiplerim bugün çok güçlülerdi ve bu sene tekrar kazanabildiğim için çok mutluyum. Stirling beni finalde sonuna kadar zorladı.” dedi Brad De Losa. Yeni Zelanda’lı eski Dünya Şampiyonu Jason Wynyard’ın dördüncü sırada yer almış olması Hamburg’daki Şampiyonlar Kupası’ndaki olağanüstü rekabet düzeyini ortaya koydu.

Üst sınıf sporcular balta ve testere ile rekabet ettiler
Stirling Hart ikinci sırada yer aldıktan sonra “Fark bu kadar yakın olunca, kendine o ufak hataları nerelerde yaptım diye sorarsın, nereleri daha iyi yapabilirdim diye sorarsın. Günün sonunda, aşırı fiziki mücadelenin getirmiş olduğu zorlanmalardan kaynaklanan birkaç küçük kayma bana ikinciliği getirdi. Ama, sonuçtan gerçekten memnunum “dedi. Martin Komárek Dünya sıralamasında üçüncü, ve Avrupa sıralamasında ilk sırayı aldı. Amerika’lı Matt Cogar beşinci oldu ve İsviçreli Christophe Geissler altıncı, Alman sporcu Dirk Braun’un yedinci, Fransız Roger Gehin ise sekizinci oldu.

Brad Delosa (AUS) Stirling Hart (CAN) Martin Komarek (CZE) Jason Wynyard (NZL)

Devamını oku
1

Hamburg’da düzenlenen STIHL TIMBERSPORTS® Rookie Dünya Şampiyonası’nı İsveç’li sporcu Ferry Svan kazandı

Hamburg, Mayısın son Cumartesi gecesi aksiyon dolu bir etkinliğe sahne oldu. Kötü hava şartlarının ardından rekabetin bir kısmı Cumartesi akşamına ertelenmek zorunda kalınmış olsa da, dünyanın kütük kesme sporunda en yetenekli gençleri başladıkları şeyi tamamlamak için sahneye döndüler. Kanada’dan George Williams üçüncü olurken, Avustralya’dan Blake Marsh ikinci oldu.

Ferry Svan’ın güzel manzaraya önünde zaferi
Daha ilk disiplinde, müsabakanın İsveç’li Ferry Svan ve Avustralya’lı Blake Marsh’ın arasında son saniyeye kadar süreceği açık bir şekilde anlaşıldı. Ferry, ilk disiplini Cuma akşamı 11.32 saniyede yıldırım hızlında tamamladı. Zorlu hava nedeniyle ertesi güne ertelenme olmasına rağmen, Svan, Cumartesi günü başladığı işe kaldığı yerden devam etti ve sırada ki iki disiplin olan Standing Block ve Single Buck’da ikinci sırayı aldı. Bununla birlikte, en yakın rakibi Blake Marsh’da üç disiplinde başarılı zamanlamalar yaparak muhteşem final için arayı sıcak tuttu. Müsabaka sonunda, Svan’ı dört disiplinden sonra Marsh’dan sadece bir puan ayırdı. Svan: “Burada bulunmaktan ve yaptığım sıkı eğitimin başarılı olduğunu görmekten çok mutluyum. Bu başarı ile mutluluğun ötesindeyim “dedi.

Muhteşem düellolar ve çelik gibi sinirler
STIHL TIMBERSPORTS® Serisinin bir parçası olarak düzenlenen Rookie Dünya Şampiyonası, bu yıl bir kez daha dünyanın en yetenekli genç kütük kesme sporcularının göz kamaştıran düellolarına sahne oldu. Kısa süre öncesine kadar spor, Avustralyalı, Kanadalı ve Yeni Zelandalı sporcuların hakimiyetinde geçiyordu, ancak etkileyici performansıyla Ferry Svan bu seriye son vermeyi başardı ve bir Avrupa ülkesi altın madalyayı kazandı. Svan, Marsh ve Williams’ın ardından Rookie Dünya Şampiyonasında yer alan diğer genç sporcular Amerika Birleşik Devletleri’nden William Adams, Fransa’dan Guillaume Scheppler, Büyük Britanya’dan Scott Fowkes, İsviçre’den Simon Grüter ve Almanyadan Jannik Lindner oldu. Sporcular dört disiplinde yarıştı; Stock Saw, Underhand, Single Buck ve Standing Block.

results

 

George Williams (CAN) Ferry Svan (SWE) Blake Marsh (AUS)

Devamını oku